Veiksmų planas

Kaip verslui kovoti su aukšta infliacija

insight featured image
Naujausias tarptautinio tinklo Grant Thornton tyrimas parodė, kad smulkaus ir vidutinio verslo atstovai nežino, kaip apsaugoti savo verslą esant didelei infliacijai. Dalinamės Grant Thornton paruoštu veiksmų planu, kuris padės išvengti didesnių nuostolių esant aukštai infliacijai.
Contents

Grant Thornton ekspertai nustatė septynis veiksmus, kurių įmonės turėtų imtis dabar, kad susidorotų su infliacijos grėsme. 

Tarptautinio tinklo Grant Thornton International Ltd. konsultacijų vadovas Mike Ward sako: „Tai nėra visko, ką įmonės galėtų padaryti, sąrašas, bet tai esminiai pradiniai veiksmai, turintys didžiausią poveikį. Šie veiksmai padės įmonėms įveikti šį sunkų infliacijos laikotarpį ir padaryti jas atsparesnes bet kokiam ekonomikos nuosmukiui, o tai yra reali rizika po infliacijos."

„Susirūpinimą kelia gana mažas įmonių, kurios imasi reikiamų veiksmų, susijusių su infliacija, kiekis“, – pastebi Mike. „Net pačių populiariausių veiksmų imasi tik maždaug trečdalis visų smulkaus ir vidutinio verslo įmonių. Tai per mažai. Įmonės jau dabar turi imtis veiksmų."

Visiems akivaizdu, kad reikia veikti skubiai. Tyrimas rodo, kad pagrindinės sąnaudos išaugo beveik penktadaliu (vidutiniškai 19 %) dėl žaliavų (21 %), energijos (20 %) ir transporto sąnaudų (20 %). Tuo tarpu banko / palūkanų išlaidos išaugo 16 %, o mokesčių sąskaitos padidėjo 17 %.

Reaguodamos į tai, įmonės didina kainas. Tyrimas rodo, kad 52 % verslo padidino kainas pagal infliaciją, o stebėtinai, net 35 % padidino kainas dar daugiau. Pastarąjį kainų padidėjimą paskatino ypatingas didelės paklausos ir pasiūlos trūkumo derinys. Tai nesitęs amžinai. Įmonės, siekdamos kovoti su infliacija, turi imtis įvairių veiksmų ir negali apsiriboti tik kainų pakėlimu.

Nors gali būti, kad tik ketvirtadalis įmonių imasi visų būtinų veiksmų, gera žinia yra ta, kad tai yra veiksmai, kurių dabar gali imtis įmonės visame pasaulyje, kad apsisaugotų - dar nevėlu.

Pagrindiniai Grant Thornton nustatyti pradiniai veiksmai, kurie, pasak Mike'o, turės didžiausią poveikį:

1 veiksmas: nustatykite ir sušvelninkite infliacijos riziką savo verslui

2 veiksmas: Imkitės veiksmų, kad apribotumėte išorinių kaštų padidėjimą

3 veiksmas: Norėdami sumažinti išlaidas ir darbo jėgos trūkumą, perduokite daugiau funkcijų išoriniams tiekėjams (outsourcing)

4 veiksmas: gerinkite supratimą apie tikrąsias klientų aptarnavimo išlaidas

5 veiksmas: pakeiskite savo kainodaros strategiją, kad ji labiau atitiktų sąnaudų padidėjimą

6 veiksmas: Imkitės veiksmų kapitalo struktūrai pagerinti

7 veiksmas: Imkitės veiksmų, kad pagerintumėte vidinį efektyvumą, sumažintumėte išlaidas ir (arba) sumažintumėte atliekų kiekį

Plačiau apie kiekvieną veiksmą skaitykite Grant Thornton svetainėje.

GRANT THORNTON BALTIC NAUJIENLAIŠKIS

Prenumeruokite GTB naujienlaiškį

Prenumeruokite audito, apskaitos, mokesčių, teisės ir verslo konsultacijų naujienas. Pirmieji el. paštu gaukite Grant Thornton Baltic naujienas, ekspertų patarimus, profesionalias įžvalgas verslui ir informaciją apie renginius.