Apyvartinis kapitalas – tai pinigų judėjimas tarp pirkėjų, atsargų ir tiekėjų.

Jei šiame rate trūksta lėšų – kenčia pardavimai, nes trūksta prekių pardavimui. Kenčia įmonės reputacija - tiekėjai blokuoja tiekimus, kelia kainas. Prastai valdomas sandėlys kenkia pelnams - prekės sensta ir netenka vertės.

Retesnis atvejis, kai pinigų per daug šiame rate. Šiuo atveju įmonė neišnaudoja visų savo galimybių, „įšaldo“ lėšas, kurios galėtų veikti akcininkų naudai.

Dažniausiai apyvartinio kapitalo trūkumą stengiamasi finansuoti paskolomis. Tačiau tai tik trumpalaikis problemos sprendimas. Mūsų požiūris - reikia valdyti visą apyvartinio kapitalo ciklą bei su tuo susijusius įmonės veiklos aspektus.

Mes siūlome:

  • Peržiūrėti apskaitos procesą, kad buhalterinės ataskaitos laiku ir išsamiai pateiktų informaciją apie AK būklę;
  • Pertvarkyti procesus ir optimizuoti trijų apyvartinio kapitalo komponentų: gautinų sumų, atsargų ir mokėtinų sumų valdymą;
  • Peržiūrėti ir pertvarkyti pagrindinius rodiklius (KPI‘s), motyvacijos sistemą taip, kad atsakomybės bei pareigos tolygiai būtų paskirstytos tarp atsakingų darbuotojų;

Apyvartinis kapitalo valdymas – strateginis uždavinys. Tinkamai valdomas AK rinkos pakilimo metu leis pilnai panaudoti augimo potencialą. Rinkai susvyravus – greitai reaguoti ir adaptuoti įmonę prie pasikeitusių sąlygų.

AK Grafikas

 

Grant Thornton Baltic komandos tikslas – dalintis žiniomis ir patirtimi, kaip valdyti, matuoti, analizuoti, spręsti, įgyvendinti, kontroliuoti ir vėl matuoti – ir viskas tam, kad Jūs pasiektumėte savo užsibrėžtus tikslus.

Siųsti užklausą

Ekspertas Šarūnas Brazdžius

Finansinių ir verslo konsultacijų skyriaus vadovas

Sužinokite daugiau