article banner

Reorganizavimas

Padedame įsteigti ir pertvarkyti bendroves (įskaitant susijungimus, skaidymus, likvidavimą, įstatinio kapitalo didinimą arba mažinimą).

Norint, kad įmonės vertė iš tiesų padidėtų, po susijungimo būtina atlikti restruktūrizaciją. Tai gali reikšti, kad reikia patobulinti turimą verslo planą arba parengti naują, pakeisti sutartis ar parduoti nebereikalingas įmonės dalis.

Jei pritraukiamas išorinis investuotojas, tampa dar svarbiau apžvelgti situaciją. Kitaip nei finansinio investuotojo atveju, vertėtų tikėtis, kad strateginis investuotojas dar ilgai nepaliks įmonės.

Labai svarbu sutartyse apsaugoti tikrųjų savininkų interesus, jei investuotojai pasitrauktų. Pavyzdžiui, investuotojai dažnai pageidauja įtraukti punktą, reikalaujantį jų pasitraukimo atveju parduoti visus 100% akcijų, taigi, ir tikrieji savininkai būtų priversti išparduoti savo turimas akcijas.

Ekspertas

Dovilė Boguševičienė

Teisinių konsultacijų vadovė

Sužinokite daugiau

Verta pagalvoti ir apie restruktūrizaciją. Klestinčiai įmonei šis žodis gali skambėti grėsmingai, tačiau pasitaiko tokių situacijų, kai bendrovė būna priversta imtis veiksmų, kad atitolintų neišvengiamą nuosmukį. Dažniausiai tokiu atveju yra išparduodamos visos įmonės dalys, išskyrus tas, kurios savininkams yra pačios brangiausios.

Paprastai mokesčiai po restruktūrizacijos nepadidėja, kartais netgi įmanoma išvengti kai kurių iš jų. O kartais prireikia rimtų argumentų prieš galimus kaltinimus nesąžiningu mokesčių planavimu.

Jei renkatės restruktūrizuojamos įmonės teisinę formą ir įgyvendinate restruktūrizaciją, rekomenduojame kreiptis į kompetentingus mūsų mokesčių ir teisės konsultantus.

Siųsti užklausą