Konsultuojame vietos ir tarptautines įmones sandorių kainodaros klausimais, ir patariame, kaip pagal vietos teisės aktų reikalavimus parengti atitinkamus dokumentus. Taip pat padedame pasirinkti mokesčių tikslais palankiausią sandorio kainodarą.

Mokesčiai Sandorių kainodaros vadovas

Sandorių kainodara

Tarptautinis kontroliuojamų sandorių kainodaros standartas – “ištiestosios rankos” principas nurodo, kad mokesčių tikslais sandoriai tarp asocijuotų asmenų turi būti sudaromi tikrąja rinkos kaina. Kontroliuojamų sandorių kainoms pagrįsti Lietuvoje registruotos bendrovės, kurių pardavimo pajamos viršijo 2,89 mln. eurų, privalo turėti sandorių kainodaros dokumentaciją ir kiekvienu mokestiniu laikotarpiu ją atnaujinti.

Mokesčių administratoriai tiek Lietuvoje tiek ir visame pasaulyje skiria ypatingą dėmesį sandorių kainodarai, inicijuoja mokestinius patikrinimus šioje srityje, detaliai tiria bendrovių sandorių kainodaros dokumentus bei koreguoja mokesčių bazę, priskaičiuodami delspinigius ir taikydami baudas.

Sandorių kainodaros paslaugos

  • Parengiame kontroliuojamų sandorių kainodaros dokumentaciją ar jos atnaujinimus pagal Lietuvos teisės aktų reikalavimus ir tarptautinę praktiką.
  • Ruošiame palyginamųjų duomenų analizes vadovaujantis rezultatais, gautais atlikus paiešką Amadeus duomenų bazėje (Analyse MAjor Databases from EUropean Sources).
  • Konsultuojame Lietuvos ir daugianacionalinių įmonių grupių atstovus klausimais, susijusiais su sandorių kainodara.
  • Klientui pageidaujant galime atlikti ir Klientui pateikti tik užklausos iš Amadeus duomenų bazės rezultatus.
  • Padedame formuojant sandorių kainodaros politiką bei mokesčių planavimą.
  • Rengiame prašymus išankstiniams sandorių kainodaros susitarimams su mokesčių administratoriumi dėl sudėtingų kontroliuojamų sandorių.

Mūsų komanda

Grant Thornton Baltic sandorių kainodaros rengimo komanda yra sudaroma iš skirtingų sričių specialistų: teisininkų, auditorių, mokesčių ir finansų specialistų, todėl Klientui pateikiama kainodaros dokumentacija apima visų sandorio komponentų analizę ir suteikia užtikrinimą, kad mokesčių administratorius neturės jai priekaištų.

Mūsų patirtis

Sandorių kainodaros dokumentacijas rengėme tarptautinėms įmonių grupėms priklausantiems didiesiems Lietuvos mokesčių mokėtojams, vykdantiems įvairaus pobūdžio veiklą: valdymo paslaugų, paskolų teikimą, alkoholinių gėrimų gamybą ir prekybą, prekybą dėvėtais drabužiais ir avalyne, grandinių ratams krovininiam transportui gamybą ir prekybą, pakavimo medžiagų ir įrengimų gamybą ir prekybą, transporto ir ekspedijavimo paslaugas ir kt.

 

Jei turite klausimų ar norėtumėte gauti pasiūlymą, kviečiame pateikti užklausą.