Naujienos

Mokestinių paskatų verslui projektas

Gegužės 4 d. Finansų ministerija informavo apie rudenį ketinamą teikti įstatymų projektų paketą dėl mokestinių paskatų verslui, kurio detalės turėtų paaiškėti iki birželio, kai bus pristatytas Vyriausybės pilnas mokesčių paketas.
 
Siūlomos lengvatos:

  • 5% pelno mokesčio tarifas, kai pelnas gautas iš komercializuotų išradimų;
  • Iki 100% lengvata investicijoms į technologinį atsinaujinimą. Šiuo metu tokios įmonės apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis gali susimažinti perpus mažiau - iki 50% apmokestinamojo pelno;
  • Iki 300% lengvata mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklai.

 
Norime atkreipti esamų ir būsimų Grant Thornton Baltic UAB klientų dėmesį, kad mokesčių administratoriaus patikrinimų metu mokesčių lengvatų taikymo sąlygos yra aiškinamos siaurinamai (ne plečiamai), o pati patikrinimų praktika neretai skiriasi nuo įstatymų leidėjo intencijų, todėl norint lengvatas taikyti saugiai, rekomenduojama dėl jų kreiptis raštu į mokesčių administratorių.
 
Grant Thornton Baltic UAB teisės ir mokesčių komandą sudaro 17 ekspertų, kurie puikiai išmano teisės ir  mokesčių subtilybes ir yra visada pasirengę padėti pradedant vykdomų ar dar tik planuojamų veiklos produktyvumo didinimo projektų struktūravimu mokesčių požiūriu, taip pat peržiūrint jau atliktas investicijas už einamuosius ir penkerius metus atgal (galioja 5 metų mokestinė senatis, todėl galimi ir  retrospektyvūs 2012-2016 m. koregavimai ir t.t.). Be mokestinių lengvatų, konsultuojame ir visais kitais verslui aktualiais mokestiniais ir teisiniais klausimais.
 
Mūsų ekspertų-patarėjų teikiamos įvairaus spektro mokesčių bei teisės paslaugos Lietuvos bei užsienio įmonėms, jų filialams ir atstovybėms, įmonių grupėms bei fiziniams asmenims, išsiskiria operatyvumu, inovatyviomis idėjomis, profesionalumu ir atsakingu požiūriu.
 
Rasime atsakymus į Jūsų klausimus, suteiksime vertingus patarimus ir padėsime priimti svarbius sprendimus.
 
Pirmas susitikimas nemokamas – maloniai prašome kreiptis į mus.

Atsisiųsti
Download PDF [ 934 kb ]